Астън Вила взе точка от Ливърпул, близо е до Шампионска лига

Астън Вила завърши 3:3 с Ливърпул в мач от 37-ия кръг на Висшата лига и е много близо до класиране в зона Шампионска лига за следващия сезон.

Гостите поведоха в резултата още във втората минута след центриране на Харви Елиът, вратарят на Вила Емилиано Мартинес изпусна топката, а след това си вкара автогол, опитвайки се да я хване. В 11-ата минута Коди Гакпо уцели гредата, но при положението имаше засада. Вила изравни с гол на Юри Тилеманс. В 23-ата минута Гакпо отбеляза за 1:2. Три минути след началото на второто полувреме Харви Елиът центрира от статично положение, а Джарел Куанса с глава вкара дебютния си гол за Ливърпул във Висшата лига за 1:3. В 52-ата минута попадение на Оли Уоткинс не бе зачетено заради засада, но и Харви Елиът се разписа, а голът му бе отменен отново поради засада. В 85-ата минута резервата на Вила Йон Дуран прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 2:3. Две минути след това Дарвин Нунес вкара, но попадението бе отменено заради засада, а минута преди края на редовното време Дуран отбеляза второто си попадение за 3:3.

След равенството Ливърпул има 78 точки и е на третата позиция в класирането, а Астън Вила е 4-и с 68 точки.

„Астън Вила изравни и дори не разбрах как се случи. Искахме да победим, но успехът ни се изплъзна, макар че поведохме с 3:1.  При 3:2 в заключителните минути стана много трудно за нас”, коментира мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп.

„Показахме много добър футбол. Наистина играхме чудесно и създадохме огромни проблеми на съперника. Направихме и доста пропуски преди смените. След това обаче Астън Вила започна да атакува по-опасно и често влизаше в наказателното ни поле. Трябваше да внесем корекции, но допуснахме грешки”, добави германският специалист.