Гуардиола знае как - Манчестър Сити е на крачка от титлата в Англия

Манчестър Сити победи Тотнъм с 2:0 в отложен мач от английската Висша лига. Тимът на Пеп Гуардиола е на върха в класирането с две точки аванс пред Арсенал само кръг преди края на шампионата и трябва да победи Уест Хям, за да стане шампион. Арсенал приема тима на Евертън. "Гражданите" са на път да спечелят десета титла в Англия и четвърта поредна, което ще подобри рекорда на Манчестър Юнайтед от три последователни трофея (2007-2009 г.). Освен това тимът на най-добрия треньор в Европа е в серия от 22 мача без загуба в Англия.

Ерлинг Холанд откри резултата в 51-ата минута след асистенция на Кевин де Бройне и вкара за 2:0 от дузпа в добавеното време на срещата.

Тотнъм не стигна до зона Шампионска лига. На четвърто място с право на участое в най-елитния турнир е отборът на Астън Вила. Лондончани ще играят в Лига Европа.