"Астана" и Стоилов с първа точка в Лига Европа

Станимир Стоилов-Мъри

Тимът на "Астана", воден от Станимир Стоилов, не успя да победи швейцарския "Йънг Бойс" и двата тима си разделиха по една точка в мач от втория кръг на груповата фаза на турнира Лига Европа".

Срещата, която се игра в Казахстан, не предложи много интересни положения и закономерно завърши при резултат 0:0.

Най-интересната ситуация бе в 39-ата минута, когато нападателят на домакините - Джордже Деспотович, уцели страничната греда с ефектен ножичен удар.

В началото на второто полувреме швейцарците също можеха да стигнат до гол, но Йорик Равет пропусна добра възможност.

След срещата двата тима заемат трето и четвърто място в групата с по 1 точка. В следващия кръг "Астана" играе с "Олимпиакос", а "Йънг Бойс" домакинства на АПОЕЛ Никозия.