„Интер“ кръгла нула в Лига Европа

Borek Dockal of AC Sparta Praha celebrates with his team mates after the UEFA Europa League first-leg football match between AC Sparta Prague and FC Internazionale Milano in Prague, Czech Republic on September 29, 2016. / AFP PHOTO / Michal Cizek

Мъките на „Интер“ този сезон продължават. Тимът на холандския треньор Франк де Бур претърпя ново крушение в Лига Европа като този път в палач на „нерадзурите“ се превърна „Спарта“ (Прага). Чешкият тим надви безпроблемно италианския гранд с 3:1 в дебюта на своя наставник Давид Холубек. Спецът пое отбора след загубата от градския съперник „Славия“ с 0:2.

Вацлав Кадлец предреши крайния изход още преди почивката с бързи две попадения до 25-ата минута. Родриго Паласио върна надеждите за „Интер“ за първа точка в групите в 71-вата минута, но пет по-късно Холек сложи точка на спора.

„Ако излезеш на терена с грешна нагласа, можеш да говориш колкото си искаш за тактика, но без успех, защото първото нещо е да имаш манталитет - обясни гневният Де Бур след поражението. - Втория гол направо го подарихме на съперника. Не е възможно да допускаш попадение по този начин. Твърде лесно губехме топката и има много какво да се желае в това отношение. В противен случай и следващите няколко мача ще ни бъдат много трудни.“

Това бе второ поражение в квартета за тима от „Джузепе Меаца“ след звучната издънка на старта - 0:2 от „Апоел Беер Шева“.

В другия мач от групата израелският тим измъкна точка при домакинството си на „Саутхямтън“ (0:0).

Далеч по-положителни емоции в турнира имаха бившите играчи на „Левски“ Живко Миланов и Жоазиньо.

„Краснодар“ на бразилеца разби с 5:2 „Ница“ в среща от група „I“. Бившият флангови футболист на „сините“ заби 2 от попаденията във вратата на гостите, а други 2 бяха дело на неговия сънародник Ари. Руснакът Фьодор Смолов допълнително вгорчи живота на френския тим. Така реализираните от гостите 2 попадения чрез Марио Балотели и Вилан Сиприен имаха цената само на престиж.

С този успех тимът на Жоазиньо продължава с пълен актив от 6 точки, колкото има и „Шалке“. Германският тим, който е последен след 5 кръга в Бундеслигата, надви с 3:1 гостите от „Залцбург“.

Българският национал Живко Миланов игра 90 минути за АПОЕЛ при изненадващия успех над „Олимпиакос“ с 1:0 като гост. Юношата на „Левски“ бе в основата на успеха на кипърския отбор, след като именно негов пас намери голмайстора Пиерос Сотериу в 10-ата минута. Това се оказа и единственото попадение в мача, с което отборът от Никозия се изкачи на първо място с 6 точки.

В другия двубой от същата група „Астана“ на Станимир Стоилов взе първа точка в кампанията след 0:0 с „Йънг Бойс“.

„Според развоя на двубоя днес по-скоро загубихме точки - призна след двубоя Стоилов. - Резултатът ни разочарова. Играхме добре, но ни липсваше завършващият удар. „Йънг Бойс“ е вторият по сила отбор в Швейцария. Казвам го за тези, които тръбят, че трябва да побеждаваме лесно такива отбори.“

Най-убедителният успех пък дойде от Русия, където „Зенит“ разби „АЗ“ (Алкмаар) с 5:0. „Фиорентина“ не пожали „Кабала“ за крайното 5:1, а изненадата дойде от Ирландия, където „Дъндолк“ сразни „Макаби“ (Тел Авив) с 1:0.