Хетафе прати Алмерия в Сегунда

Футболистите на Хетафе победиха Алмерия като гост с 3:1 в мач от 33-ия кръг на Ла Лига. След този провал Алмерия официално се сбогува с елита, като загуби математическите си шансове за оцеляване.

Гостите поведоха в резултата в 27-ата минута, когато Грийнууд, подпомаган от Мориба, порази мрежата на Алмерия. Лозана изравни до почивката, но това беше всичко от страна на домакините.
След само три минути игра в продължението Гинууд върна преднината на Хетафе с нов гол, а гол на Мата в 61-ата минута осигури победата за гостите.

С тази победа Хетафе запази шансовете си за участие в евротурнирите следващия сезон, като в момента заема девета позиция с 49 точки. Алмерия е последният отбор с едва 14 точки.