Реал Мадрид е на финал в Шампионска лига след инфарктен реванш с Байерн и гол в продължението

Реал Мадрид се класира на финала на турнира Шампионска лига, след като победи с 2:1 Байерн Мюнхен в реванша на „Сантяго Бернабеу“. На „Алианц Арена“ двата тима завършиха 2:2 с два гола на Винисиус и по един на Джамал Мусиала и Хари Кейн в първия мач и така "белите" са победител от двете срещи.

В реванша още в началото Джуд Белингам падна в наказателното поле след съприкосновение с Кимих, но се изправи и не последва негативно отсъждане срещу баварците. Две минути по-късно Джамал Мусиала изведе Серж Гнабри, който вместо пас към Хари Кейн, всъщност стреля вляво от вратата на Лунин. "Кралете" можеха да поведат в 13-ата минута след комбинация между Родриго и Карвахал, а топката стигна до Винисиус, който нацели гредата. При добавката на Родриго вратарят на баварците Мануел Нойер спаси. При следващата атака Винисиус стреля над вратата на Байерн. В 27-ата минута Серж Гнабри се контузи, а Тухел го замени с Алфонсо Дейвис. Веднага след това капитанът на Реал Начо изчисти топката, но я подари на Хари Кейн, който стреля. Стражът на испанския тим Лунин обаче спаси. В 40-ата минута Карвахал подаде на Винисиус, а стражът на баварците Нойер изби в корнер. В края на първата част Нусаир Мазрауи шутира от около 20 метра и отново Лунин улови топката.

Феновете чакаха зрелище, но го получиха едва в последните минути на срещата. В 59-ата минута Родриго стреля от пряк свободен удар, Нойер изби, след което и Винисиус не успя да го "пробие".

Байерн Мюнхен поведе в 68-ата минута, след като Хари Кейн пусна топката към Алфонсо Дейвис, който напредна, стреля с по-слабия си крак, но все пак вкара в горния ляв ъгъл на вратата на Лунин. В 72-рата минута гол за Реал Мадрид бе отменен, след като Федерико Валверде шутира и след рикошет топката попадна във вратата на Нойер. Попадението не бе зачетено заради нарушение на Начо срещу Кимих в наказателното поле. Тогава дойдоха инфарктните секунди в края. Едуардо Камавинга подаде на Винисиус по левия фланг, а бразилецът стреля, вратарят на баварците Нойер бе колеблив, изби топката, но Хоселу я засече за 1:1. В първата минута от добавеното 11-минутно продължение Реал Мадрид направи епичен обрат. След корнер Антонио Рюдигер получи топката отляво, след което пусна пас към Хоселу, а той на празна врата отбеляза за 2:1. Попадението бе разгледано от ВАР, но бе потвърдено.

Байерн се опита да стигне до изравнително попадение и Матайс де Лихт вкара гол в 103-ата минута, но страничният съдия вдигна флага си за засада един миг, преди топката да влезе във вратата на Лунин, а главният я отсъди. На повторенията обаче засада не се видя и вероятно това бе една от най-грубите съдийски грешки в турнира.

Така "кралете" ще играят на финала на 1 юни на стадион "Уембли" в Лондон срещу Борусия Дортмунд, който отстрани ПСЖ в другия полуфинал.