Росица Денчева - във втория кръг на турнира на клей в Анталия, Каратанчева мачка в Италия

Росица Денчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

17-годишната българка победи с 6:3, 7:5 втората поставена в основната схема Илай Йорюк от Турция в среща, продължила 92 минути.

Денчева поведе с 5:1 и спечели безпроблемно първия сет с 6:3. Във втория тя отново взе аванс от 5:1, но допусна изравняване при 5:5. Българката обаче не допусна да се стигне до обрат и взе следващите два гейма, слагайки точка на спора.

В спор за място на четвъртфиналите в състезанието Росица Денчева ще играе срещу Ринон Окуваки от Япония.

Другата българска представителка в надпреварата Юлия Стаматова е поставена под №6 и в първия кръг ще премери сили с тенисистка, преминала през квалификациите.

Националката за "Били Джийн Кинг къп" Лиа Катаранчева стартира с победа на сингъл на тенис турнира на червени кортове в Санта Маргерита ди Пула (Италия). 20-годишната българка отстрани третата поставена Сапфо Сакелариди (Гърция) след обрат с 4:6, 6:2, 6:2.

Във втория кръг Каратанчева ще играе срещу Андреа Гарсия от Испания.

През миналата седмица Лиа спечели титлата на двойки на друг турнир в Санта Маргерита ди Пула.