Ударихме Полша при младежите

Младежкият национален отбор на България до 21 години осъществи малък подвиг, след като срази Полша като гост с 1:0 в квалификация за Евро 2025. На 60-хилядния стадион "Слазки" в Катовицеединственото попадение срещу лидера в групата заби Марин Петков. Юношата на „Левски“ изненада вратаря на „Дружина полска“ с удар от средна дистанция в 58-ата минута. Именно Петков обаче пропусна да довърши съперника в заключителната четвърт час на срещата, когато вместо да подаде на непокрития Георги Николов, предостави топката на съперника.

Успехът остави живи надеждите на „лъвовете“ за място на големия форум. Първият в групата се класира директно, вторият играе бараж. „Трикольорите“ са с 12 точки. До края на квалификациите тимът на Александър Димитров приема Полша (15 т.) в директен сблъсък за едно от първите две места,  но и гостува на Германия (13 т.) и Израел (0 т.).