Леверкузен с рекордна серия от 47 мача без загуба, поведе с 2 гола на Рома, Марсилия и Аталанта с реми преди реваншите в Лига Европа

В първия полуфинал в Лига Европа Рома загуби с 0:2 като домакин от Байер (Леверкузен). На “Олимпико” битката между Даниеле Де Роси и Чаби Алонсо бе спечелена от испанеца. Шампионът на Германия, който грабна историческа първа титла в Бундеслигата, няма загуба в рекордните 47 мача през този сезон. В 28-ата минута на срещата Флориан Виртз откри резултата, а в 73-ата минута Алберт Андрик оформи крайния резултат.

В другата среща от полуфиналите на “Стад Велодром” домакините от Марсилия и Аталанта завършиха 1:1. Италианският тим никога досега не е стигал до финал в евротурнирите. Днес обаче поведе в резултата като гост с гола на Джанлука Скамака в 11-ата минута. Марсилия обаче не се предаде до края и само 9 минути по-късно изравни с попадението на Шансел Мбемба.

Реваншите и на двете срещи са следващата седмица.