Лудогорец е на финал за Купата след 9:0 в два мача срещу "Хебър", пазарджиклии показаха надеждите

Лудогорец се класира на финала за Купата на България на 15 май, в който ще срещне Ботев Пд. Разградчани победиха с 5:0 в реванша от полуфиналите "Хебър" и с общ резултат 9:0 се класираха за мача за трофея.

Още в първите минути се наложи стражът на шампионите Сержио Падт да спасява изстрела на Георги Каракашев. Матиас Тисера направи първия си пропуск в 4-ата минута. След корнер веднага след това Ивайло Чочев откри резултата. Тисера направи втори пропуск на празна врата, но въпреки това гостите поведоха с 2:0 с попадение на Кайо Видал. На другата врата отново Каракашев предизвика Падт, но не успя да го преодолее, а след това Тисера направи третия си пропуск. Клод Консалвеш отбеляза трети гол за Лудогорец минута преди края на първото полувреме.

В началните минути на втората част Олексий Збун стреля към вратата на Лудогорец, но неуспешно, а Матиас Тисера за четвърти път в двубоя също се провали в опита си да отбележи за разградчани. Тисера имаше още един шанс в 66-ата минута, но нацели напречната греда. Аржентинецът направи още един пропуск в 70-ата минута. Четвърт час преди края Тисера все пак успя да вкара гол за 4:0. В 90-ата минута Сонко Сундберг отбеляза за крайното 5:0.

"Хебър" стигна за първи път в историята си в тази фаза на турнира, но отпадна на крачка преди финала. Въпреки това наставникът Любослав Пенев реши да заложи на младоците в клуба - вратарите Боян Загорски и Мартин Янков, Иван Дишков, Богомил Божуркин, Октай Хамдиев, който много отдавна не бе играл, както и Сашо Лебанов.

Лудогорец и Ботев очакват мача за трофея на 15 май.