Монако отложи поне със седмица празненствата в Париж

Монако победи само с 1:0 Лил в мач от 29-ия кръг на френската Лига 1. Единственият гол в мача отбеляза Юсуф Фофана в 62-ата минута. В друг мач от кръга лидерът в класирането Пари Сен Жермен надигра Лориен с 4:1, но монегаските отложиха празненствата на парижани за спечелването на титлата. Дембеле откри резултата в 19-ата минута, три минути по-късно Килиан Мбапе се разписа за 2:0. В 60-ата минута отново Дембеле бе точен за парижани. Лориен върна гол за 1:3 в 73-ата минута, а точката в мача постави Мбапе за 4:1 със своя втори гол в 90-ата минута.

ПСЖ има 69 точки на челната позиция в таблицата и ще бъде шампион. Отборът на Луис Енрике се нуждае от още две точки в оставащите си четири мача, за да вдигне трофея. Вероятно парижани ще празнуват още в следващия кръг.