Англия в облаците след рекордна победа на мондиал

Англия мечтае за нещо повече от достойно представяне на световното първенство в Русия. „Трите лъва“ отнесоха Панама с 6:1 в мач от група G за рекордната за тима победа на голям форум и вече са на 1/8-финал.

За пръв път световният шампион от 1966 година вкара повече от три попадения на мондиал. Убедителният успех пък изстреля отбора на Гарет Саутгейт на върха в класирането, изпреварвайки Белгия по голова разлика. Двата тима са с пълен актив от 6 точки преди директния двубой на 28 юни в Калининград.

Хари Кейн вкара хеттрик във вратата на абсолютния дебютант, а бранителят Джон Стоунс добави други два. Веднъж се разписа и Джеси Лингард. Така нападателят на „Тотнъм“ вече има 5 гола в турнира, изпреварвайки Кристиано Роналдо и Ромелу Лукаку, които са с по четири.

Всичко в Нижни Новгород бе решено още преди почивката, когато Англия поведе с 5:0, а две от попаденията Кейн вкара от дузпа.

„Брилянтна първа част от началото до края – призна Алън Шийрър, легендата на английския футбол. - Имаше всичко, което искахме.“

А историята показва, че само през 1966 година, когато тимът взе единствената до момента титла, Англия е отбелязвала повече попадения на мондиал. Тогава воденият от Алф Рамзи състав реализира общо 11 гола. През 54-та и 90-та отборът бе точен 8 пъти, колкото реализираха и до момента само за 180 минути. А „трите лъва“ имат гарантирани поне още два мача в Русия. Това окрили феновете на Англия, които вече летят в облаците, мечтаейки за триумф. Остава само тимът да изневери на себе си и да остане все така солиден до 15 юли.

За Панама остава утехата, че все пак се добра до исторически първи гол на финали, дело на Фелипе Балой.