Ердоган на тристранната среща в Анкара: Можем да вземем решение за конкретни мерки, за да изгасим пожара в Сирия

Сълзи и гняв за един век Хайтов 100 г. от рождението на големия писател в Народния театър

СЕМ не разбра защо БНР спря Генералният директор твърди, че излъчването на “Хоризонт” не е спирало, а ресорът на Силвия Великова не е сменян

Взривът на бензиностанция в Добрич вероятно е причинен от манипулирана газова бутилка

Признава ли се времето за майчинство при изчисляване на процент „клас”

Пернишкото село Люлин е без вода четвърти ден заради поредица от аварии

Вижте акцентите в броя на вестник „Труд“ във вторник, 17 септември 2019

Англия разгроми България на „Уембли“ след безумни грешки на „лъвовете“

Англия разби България с 4:0 на стадион „Уембли“ в европейска квалификация от група „А“. Хеттрик за „трите лъва“ заби Хари Кейн, а нападателят на „Тотнъм“ асистира и за гола на Рахим Стърлинг. Две от въпросните попадения на тарана пък дойдоха след точно изпълнение на дузпа. Загубата бе трета поредна за трикольорите през кампанията и трета такава под ръководството на Красимир Балъков. Преди тежкото поражение в Лондон „лъвовете“ отстъпиха през юни на Чехия (1:2) и Косово (2:3). В класирането България дели последното място с Черна гора. Двата тима имат по 2 точки, но представителният ни тим е и с мач повече. Англия пък е лидер с три успеха от три мача и голова разлика 14:1.

Двубоят започна спокойно, а в началните минути „лъвовете“ дори първи застрашиха вратата на домакините. В 5-ата минута отлична контраатака, преминала по левия фланг, там Марселиньо напредна, след което намери Вандерсон, но ударът на абсолютния дебютант бе спасен без проблем от Джордан Пикфорд. Десет минути по-късно Джордан Хендерсън стреля ефектна от воле, но и твърде неточно.

Така в момент, в който тимът на Красимир Балъков стоеше прилично на терена, наивна грешка на Пламен Илиев при изнасянето доведе до гол в неговата врата. Стражът опита да подае към наблизо стоящия Васил Божиков, но Рахим Стърлинг пресече паса, след което намери непокрития Кейн и опитният таран стреля в опразнената врата – 1:0 за Англия. Последваха минути, в които домакините държаха изцяло инициативата, а „лъвовете“ разчитаха на контраатаки. В 32-ата минута се откри и най-добрата възможност за трикольорите. Страхил Попов центрира в наказателното поле, където Галин Иванов бе оставен непокрит, но от няколко метра халфът стреля с глава право в ръцете на Пикфорд. До края на първата част Кейн пропусна да удвои.

Нападателят обаче се поправи в самото начало на второто полувреме. Секунди, след като Вандерсон излезе очи в очи с вратаря на „трите лъва“, но стреля в него, Николай Бодуров извърши нарушение в собственото си наказателно поле след необмислен шпагат в краката на Маркъс Рашфорд. Зад топката застана голмайсторът на „Тотнъм“, чийсто изстрел бе безапелационен. В 55-ата минута или само 5 по-късно, Бодуров отново сгреши, подавайки грешно, а Кейн мина на парад през отбраната, преди да сервира пред голлинията топката на Стърлинг, който я довкара от няколко сантиметра – 3:0. Малко след това Бала прибегна до първа смяна – опитният бранител напусна терена предвид неуверената си игра, а мястото му зае Кристиян Димитров. Именно бранителят на „Ботев“ (Пд) извърши втората дузпа, довела до гол №4 във вратата на Пламен Илиев, дело отново на Кейн.

До края на срещата дебют за България записа Даниел Младенов от „Етър“, а Ивелин Попов пропусна да вкара почетен гол за гостите след изпълнение на фаул. В заключителните минути отлична атака на Англия като по чудо не доведе до пети гол, след като Рашфорд бе изведен зад отбраната на гостите, но техничният му шут срещна главата на Илиев.

Така в крайна сметка логичното се случи, а Англия изнесе футболна лекция на България при това с експериментална тактика и без да си дава много зор. На 10-ти септември „лъвовете“ гостуват на Ейре в контролна среща, в която Балъков се закани да даде шанс на останалите футболисти, взети в групата.