Външният министър на Македония: Езикът ни има свое историческо развитие и е признат от лингвистите

НСО за блъснатото дете: При вина на служителя ни ще бъдат предприети всички законови мерки

Румен Радев: От върховенството на закона зависи българите да вярват в държавата си

Цвета Караянчева събра бившите председатели на парламента в навечерието на Коледа

Започна рекултивиране на сметището на Пазарджик

„Канал Истанбул” ще бъде решен на търг Трасето между Черно и Мраморно море ще е 45 км

„Арда“ препъна „Локомотив“ (Пд)

Хитът на есента в Първа лига „Локомотив“ (Пд) изостана на 2 точки от „Левски“ в битката за второто място, след като не успя да победи на собствен терен новака „Арда“ – 0:0.
Гостите не се прибраха страхливо на „Лаута“ и дори получиха шанс да поведат в 17-ата минута, когато звездата им Деян Лозев пропусна срещу Мартин Луков. На терена изобилстваха тежки сблъсъци, а домакините поискаха от съдията Стефан Апостолов да изгони Димитър Георгиев от „Арда“. Вместо това те останаха в намален състав в средата на втората част заради втори жълт на Стивън Езе. Старши треньорът на гостите Стамен Белчев се опита да печели мача като пусна Спас Делев и Иван Коконов, но до голове не се стигна.
Наставникът на домакините Бруно Акрапович пък разкритикува програмата на първенството.
„Не знам кога беше последният път, когато играхме в 12 часа на обед – заяви треньорът. – Тези, които решават кога да играем, не разбират от футбол. За какво го правят? Трудно е да се играе комбинативно толкова рано на такъв терен.“
По една точка си разделиха и „Витоша“ (Бистрица) и „Дунав“ – 1:1. Ветеранът Емил Гъргоров откри от дузпа за домакините малко след почивката, но Стефан Христо изравни, а червеният картон на Румен Гьонов остави „тигрите“ с човек по-малко 15 минути до края.
„Победата беше жизненоважна, не съм доволен от точката“, заяви треньорът на домакините Енгибар Енгибаров, а тимът му остава на дъното на класирането с едва 5 точки.
Късно снощи завърши дербито на кръга между ЦСКА и лидера „Лудогорец“.