„Арсенал“ седна във „влакчето на ужасите“

Дежавю!

„Арсенал“ отново се качи на „влакчето на ужасите“, когато дойде февруари. Вместо планове за титла и Шампионска лига Арсен Венгер се чуди как е възможно отборът му да падне с 1:2 у дома от новака „Уотфорд“. В събота следва визита на лидера „Челси“, а след това – гостуване на „Байерн“. Преди година през февруари амбициите на „Арсенал“ потънаха с реми срещу „Саутхемптън“, загуба от „Манчестър Юнайтед“ и отпадане от „Барселона“ в Шампионската лига. А още 24 месеца назад феновете помнят поражение от „Тотнъм“ в лютото дерби и отпадане от „Монако“ (с последния гол на Димитър Бербатов в евротурнирите – при 3:1 на „Емирейтс“). Кошмарният февруари продължава и още година назад с 1:5 от „Ливърпул“ и разгром от „Байерн“. А и в последния ден на трансферния прозорец Венгер отново не взе никого.

„Челси“ направи огромна крачка към титлата с 1:1 на „Анфийлд“ срещу „Ливърпул“, след което остана първи с 9 точки аванс. При това малко преди края Диего Коща изпусна дузпа. Ударът трябваше да бъде пребит, защото Деян Ловрен се затича почти с испанеца към топката. Рефер №1 в света за миналата година Марк Клатенбърг пожали „червените“. „Ливърпул“ завърши януари с една победа от девет мача – 1:0 срещу четвъртодивизионния „Плимут“ за купата.

Треньорът Юрген Клоп се наложи да се извинява на четвъртия рефер Нийл Соурбрик. Когато вратарят Симон Миноле спаси дузпата, германецът изкрещя в лицето му: „Никой не може да ни бие!“

„Това очевидно не е вярно, но съдията ми каза, че ме разбира и харесва страстта ми – обясни се Клоп. – Никога не съм го чувал от рефер. Прозвуча готино.“

„Челси“ поведе с гол на Давид Луис от пряк свободен удар, при който Миноле не внимаваше. А холандецът Жеоржиньо Вийналдум изравни след почивката – 1:1. Така „Ливърпул“ се отърва от повторение на антирекорд от 1923 година – четири поредни загуби на „Анфийлд“.