„Барса“ без проблеми – 3:0

Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi celebrates his goal during the Spanish Copa del Rey (King's Cup) football match Barcelona vs Getafe at the Camp Nou stadium in Barcelona on January 8, 2014. AFP PHOTO / JOSEP LAGO

„Барселона“ се върна на победния път в Примера дивисион и лесно срази гостуващия „Атлетик“ - 3:0. Луис Суарес остана резерва, но игралият вместо него Франсиско Алкасер откри резултата в 18-ата минута. Когато първото полувреме бе към края си, вездесъщият Лионел Меси окончателно уби шансовете на баските. След почивката се разписа и Алейш Видал.

В друг мач “Еспаньол“ би „Малага“ с 1:0 като гост.

В същото време буря в Галисия провали неделния мач „Селта“ - „Реал“. Гръмотевица е нанесла поражение върху покрива на стадион „Балаидос“. Пожарникарите не успяха да отстранят опасността от падане на предмети. А част от покрива е отнесен от вятъра.