Тръмп ускорява АЕЦ-овете за Саудитска Арабия Белият дом няма да търси гаранции от Рияд за ядрени оръжия

Задържаха бившия председател на македонския парламент Трайко Веляноски по искане на спецпрокуратурата

Властите във Венецуела отмениха полети и затвориха ГКПП заради заплахите за външна намеса

Кайли Дженър: Нямам нито една пластична операция (СНИМКИ)

Умира аптеката, която работи като бакалия 1831 обекта нямат готовност за нововъведения

Скопие – център на шпионажа срещу Белград Обвинението хвърли сръбският министър на отбраната

АПИ: Между 23 и 24 часа на 20 февруари ще има профилактика на платформата за продажба на е-винетки

Внезапно почина бизнесменът Пламен Минчев

Цензурата узаконена от българския парламент Депутатите отхвърлиха президентското вето върху промените в Закона за личните данни (обзор)

Барса – Валенсия и Рома – Милан в ефира на MAX Sport през уикенда

И този уикенд четирите спортни канала на А1 ще следят на живо най-интересното от футболните шампионати на Испания и Италия. Две са дербитата, които ще са основен акцент в програмата – Барселона – Валенсия от Ла Лига и Рома – Милан от Серия А.

В събота Барселона ще посрещне Валенсия в търсене на девета поредна победа в испанския елит. Мачът е от 19:30 часа и ще се предава на живо по MAX Sport 4. Въпреки силната серия, преднината на каталунците пред Атлетико (Мадрид) е само 5 точки и победата за тях е задължителна. Гостите от Валенсия пък идват с надежда да измъкнат поне равенство от двубоя. След двете поредни победи в първенството „прилепите” са на 2 точки от шестото място, което дава право на участие в Лига Европа.

Като едно от дербитата на кръга в Примера се очертава и домакинството на Реал срещу Алавес. Мачът е в неделя и започва от 21:45 часа по MAX Sport 4. Домакините са трети, a гостите – пети в класирането. Реал ще преследва четвърта поредна победа в опит да върне доверието на феновете, а Алавес продължава да мечтае за Шампионската лига, която е само на 4 точки разстояние в момента. MAX Sport 4 ще предложи още 6 мача от Ла Лига през уикенда, като внимание заслужава и сблъсъка между Бетис и Атлетико (Мадрид), който ще се играе в неделя от 17:15 часа.

На Апенините с най-голям интерес се очаква дербито между Рома и Милан, което ще се излъчи в неделя от 21:30 по MAX Sport 3. Двата отбора излизат в битка за Шампионската лига – в момента „римските вълци” са пети само на точка от „росонерите”, които заемат четвърто място в подреждането. В предишния кръг и двата отбора загубиха ценни точки, постигайки равенства и сега ще опитат да се върнат на пътя на победите. MAX Sport 3 ще излъчи на живо още 6 мача от Серия А, като другият мач, който си струва да се види, е домакинството на втория Наполи срещу Сампдория, която е на шеста позиция. Отборът от Генуа има шансове не само на Лига Европа, но и за УЕФА Шампионска лига и ако неаполитанците подценят мача, ни очакват интригуващи 90 минути на Сан Паоло.