Безсъние заради пари в Серия А

Torino's coach from Serbia Sinisa Mihajlovic reacts during the Italian Serie A football match Inter Milan vs Torino at "San Siro" Stadium in Milan on October 26, 2016. / AFP PHOTO / GIUSEPPE CACACE

Старши треньорът на „Торино“ Синиша Михайлович призна, че заради оферта от Китай не е спал 2 дни. Сръбският специалист, водил „Милан“ през миналия сезон, все пак е отклонил неприличното предложение от Азия.

„Честно да ви кажа две нощи не съм спал, за да мисля за офертата и парите, които можех да спечеля – обясни Михайлович. - Все пак в живота трябва да се вземат решения, а за мен парите не са всичко, въпреки че за една година там можех да взема толкова, колкото за пет – шест в Италия“.

С Михайлович начело „Торино“ измъкна точка при визитата на „Сасуоло“ (0:0) в мач от 19-ия кръг на Серия А. Равенството остави „биковете“ в горната половина на класирането с актив от 29 точки.

Българският национал Александър Тонев пък не попадна в групата на „Кротоне“ за визитата на „Лацио“. В негово отсъствие съотборниците му записаха късно поражение на „Стадио Олимпико“ с 0:1 след гол на Чиро Имобиле в 90-ата минута.

„Интер“ пък продължи възхода си в Серия А и записа четвърта поредна победа под ръководството на Стефано Пиоли. „Нерадзурите“ направиха пълен обрат над „Удинезе“ за 2:1. В герой за гостите се превърна Иван Перешич, реализирал и двете попадения. Хърватският национал успя да вкара победния гол в 87-ата минута, с което изкачи тима си до 7-то място. „Аталанта“ пък разгроми „Киево“ с 4:1, а „Рома“ излъга „Дженоа“ с 1:0 като гост. Двубоят „Пескара“ - „Фиорентина“ бе отменен заради обилен снеговалеж.