"Берое" върти 1:1 с "Поморие" преди лагера в Кипър

„Берое“ завърши при резултат 1:1 срещу „Поморие“ във втората си контрола от зимната подготовка. Резултатът бе открит в 9-та минута от Жуниор Мапуку.Христо Лемперов изравни от дузпа в 24-та минута.

Двата тима започнаха динамично срещата, но по веднъж опасни атаки за отборите бяха спирани със засади.

Резултатът бе открит в 9-та минута, когато Матеас Делич догони една топка по десния фланг и центрира в наказателното поле. Там Божилов намери триково Мапуку и той прати топката в мрежата с точен шут от границата на малкото наказателно поле – 1:0 за „Берое“.

В 24-та минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Ростислав Петров изведе Милен Танев в наказателното поле и той бе съборен от Василев. Зад топката застана Христо Лемперов, който прати кълбото в долния ляв ъгъл за 1:1.

В събота „Берое“ заминава на подготвителен лагер в Кипър, където ще изиграе 4 контроли. Отборът се завръща в България на 2 февруари.

„Берое“: Михаил Михайлов, Пламен Тенев, Венцислав Василев, Иво Иванов, Веселин Пенев, Кохей Като, Георги Динков, Матеас Делич, Денислав Станчев, Георги Божилов, Жуниор Мапуку; резерви: Илия Миланов, Надим Ангелов, Атанас Зехиров, Ерик Почански, Руси Чернаков, Емин Ахмед, Том; старши треньор: Ферарио Спасов

„Поморие“: 12. Димитър Тодоров, 25. Слави Шопов, 5. Георги Петков, 3. Мартин Василев, 13. Мирослав Коев, 4. Ростислав Петров, 22. Христо Лемперов, 20. Илиян Шерденов, 27. Милен Танев, 7. Иван Колев, 17. Станислав Ганев; резрерви: Димитър Панев, Станислав Жеков, Живко Илиев, Деян Лозев, Кирил Георгиев, Антон Иванов, Бекир Расим, Ахмед Ахмедов, Мартин Иванов; старши треньор: Малин Орачев