Бивш тим на Гаджев хвърли бомбата

„Ковънтри“, бившият тим на Владимир Гаджев, хвърли бомбата в третия кръг на ФА Къп. Четвъртодивизионният тим отстрани елитния „Стоук Сити“ след победа с 2:1 у дома. Джордан Уилис и Джак Гримър бяха точни за нискоразредния отбор, а Чарли Адам бе точен от дузпа за „грънчарите“. Поражението допълнително разклати стола на мениджъра на гостите Марк Хюз, чийто отбор е сред изпадащите във Висшата лига.

В друг мач от кръга „Борнемут“ избегна подобна участ, след като се добра до 2:2 като домакин на „Уигън“. Тимът от Лига 1 поведе с 2:0, но допусна изравняване през втората част.

„Манчестър Сити“ също трябваше да осъществява обрат срещу „Бърнли“ при успеха с 4:1. Гостите поведоха чрез Ашли Барнс, но „гражданите“ вкараха четири гола след почивката. Серхио Агуеро се разписа на два пъти, а по един добавиха Лирой Сане и Бернардо Силва. Напред продължава и „Саутхямптън“ отстранил „Фулъм“ след 1:0, както и „Нюкасъл“, победил с 3:1 „Лутън“.