Бой между турци и холандци в Германия

Фенове на националните отбори на Турция и Холандия си спретнаха бой след четвъртфиналния мач от Европейското първенство 2024 в Германия, съобщи турският телевизионен канал Tele1 в социалната мрежа X, публикувайки видео от боя.

На кадрите се вижда как фенове се ритат и късат национални символи. Официалните ведомства на Турция и Холандия все още не са коментирали инцидента.

Срещата между Турция и Холандия се проведе в Берлин на Олимпиащадион и завърши при резултат 2:1 в полза на холандците. В 35-ата минута първия гол отбеляза защитникът на турския тим Самет Акайдън. В 70-ата минута резултатът бе изравнен от защитника Щефан де Врай. Шест минути по-късно защитникът Мерт Мулдур си отбеляза автогол, който помогна за победата на холандците. Президентът на страната Реджеп Тайип Ердоган пристигна в Берлин за мача, а след него влезе в съблекалнята на играчите и ги утеши.