Ботас спечели битката с Фетел

Валтери Ботас (“Мерцедес”) отново спечели битката със Себастиян Фетел, като ликува с титлата за Гран При на Австрия от Формула 1. Финландецът показа най-добро време в квалификациите и не изпусна успеха и в решителното състезание. А на пилота на „Ферари“ пак не му достигна една обиколка, за да атакува Ботас и завърши с изоставане 0,658 сек.

За Валтери това е втори успех във Формула 1, като първият е за Гран при на Русия през април.

Трети финишира Даниел Рикардо (“Ред бул”). Бившият световен шампион Луис Хамилтън (“Мерцедес”) успя да навакса от осмата си позиция, на която стартира заради смяна на скоростна кутия, и завърши 4-ти.

Пилотът на „Ред бул“ Макс Верстапен отново нямаше късмет. Още на първия завой той се завъртя, а малко по-късно приключи участието си. Това е петото отпадане за Макс в последните 7 състезания. Фернандо Алонсо (“Макларън”) също не завърши.