"Ботев" започна годината със загуба с 0:2 от "Хонвед"

"Ботев" (Пд) загуби първата си контрола за 2017 г., в която "канарчетата" от Пловдив бяха надиграни с 0:2 от "Хонвед" (Будапеща) в турския курорт Алания. Третите в елита на Унгария нанесоха своите удари в 29-ата и 84-ата минута, като и двата гола бяха с глава.

Възстановяващите се от контузии Лъчезар Балтанов, Омар Косоко и Фелипе Бризола не играха за "Ботев" в спаринга, който започна с едноминутно мълчание в памет на жертвите от катастрофата с унгарски автобус в Италия, в която загинаха 16 деца, а други 28 бяха ранени.

Преди почивката тимът от Будапеща удари веднъж и гредата на вратата, пазена от Георги Георгиев. Секунди преди второто попадение на "Хонвед" юношата на "Ботев" Иван Кирев вкара красив гол, но той бе отменен от съдията заради фаул в атака на друг футболист на "жълто-черните".