Бронз за грациите ни от Световната купа в Баку

Снимка: БФХГ

Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели бронзов медал в многобоя на Световната купа в Баку в събота. Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова се пребориха за отличието, въпреки ниската оценка, която получиха в петък за съчетанието си с пет топки.

Днес златните момичета пък оглавиха класирането на три обръча и два чифта бухалки и се наредиха на трето място в многобоя. Състезателките на Весела Димитрова получиха най-висока оценка на съчетанието с обръчи и бухалки - 25,300 и така събраха общ резултат 48,500. Пред нас завършиха отборите на Япония - оценка 49,250 и на Русия - 48,950.

Българските гимнастички се класираха и за двата финала утре - на 5 топки, и на обръчи и бухалки.