Бургас спечели три приза в Осмото национално състезание по творческо писане на английски език

Над 4500 ученици от 207 училища в цялата страна участваха в Осмото национално състезание по творческо писане на английски език, което се проведе в средата на февруари тази година. Победителите определи компетентно жури с председател писателят Захари Карабашлиев.

В това издание на конкурса Бургас буквално отвя конкуренцията при седмокласниците, спечелвайки Първо и Второ място - съответно Ирена Петкова от ОУ "Васил Априлов" и Преслава Гюзелева от ОУ "П.Р. Славейков". Преслава спечели първото място миналата година, когато беше шести клас, а това показва едно трайно развитие на нейния талант.

Гордост за Бургас е и второто място на Иван-Александър Николов от СУ "Св. св. Кирил и Методий" при деветокласниците.

Участниците в Осмото национално състезание по творческо писане на английски език бяха разделени в седем възрастови категории, от 6-ти до 12-ти клас. Церемонията по награждаване на победителите ще се състои на 14 април 2018 г. в Американския университет в Благоевград.

Състезанието по творческо писане на английски език се организира у нас за осма поредна година по инициатива на Фондация "Корпус за образование и развитие - КОРПлюС", в партньорство с Посолството на САЩ и Американския университет в България. Конкурсът насърчава учениците да използват английския език по забавен начин и най-вече да мислят нестандартно. И тази година темите, включени в конкурса, бяха много интересни и провокиращи въображението, като "Момичето, което танцуваше с магьосник", "Искаше ми се да не бях чул това", "Където улиците нямат имена" и др.