България най-сетне победи Швеция - 3:2!

Около 15 000 зрители на националния стадион "Васил Левски" станаха свидетели на най-драматичния мач на България срещу Швеция за последните 50 години. Нашите национали вкараха три гола за победата с 3:2 срещу тима, който от половин век няма загуба срещу нас. Срещата бе част от квалификациите за световното първенство в Русия през 2018 г.

През първото полувреме резултатът бе 2:2. Станислав Манолев откри. Минути по-късно бе отсъдена дузпа за гостите, но вратарят Пламен Илиев спаси. Две минути по-късно старши треньорът Петър Хубчев бе изгонен.

В 29-та минута Лустиг изравни, но четири минути по-късно Георги Костадинов даде отново преднина за българите 2:1. Минута преди почивката Берг отново изравни.

През второто полувреме Чочев отбеляза за 3:2 в 79-та минута.