Орлин Павлов, Мариана Попова и Стефан Вълдобрев ще пеят на новогодишния концерт на София Именити творци и спортисти ще отправят видеопожелания към българите

ЕС забрани сламките и пластмасовите чаши Новите правила ще влязат в сила след 2 години

ЕК потвъди за хакерска атака срещу институции на евросъюза

Пускат под гаранция богатия циганин, убил две жени

Шампионите се преклониха пред духа

Община Варна започва работа по проекти за над 80 млн. лв. Бюджетът на града намаля с 10 млн. лв. след актуализация

България на три победи!

Трябваше да изминат цели 5843 дни преди България отново да постигне три поредни победи в официални мачове. В събота вечерта голямото чакане свърши, а „лъвовете“ надвиха Кипър с 2:1 в двубой от Лигата на нациите – турнир, превърнал се в любим за „трикольорите“. Така тимът на Петър Хубчев запази 100% актив след първите двубои в групата, запазвайки лидерската позиция.

Успехът дойде трудно след обрат през втората част. Гостите поведоха изненадващо преди почивката чрез Кастанос. През второто полувреме обаче домакините вдигнаха оборотите, а дебютни голове за представителния ни тим вкараха Кирил Десподов и Тодор Неделев. След победата стана ясна и причината „лъвовете“ да излязат преобразени за вторите 45 минути.
„През първото полувреме не играхме като едно цяло – обясни Симеон Славчев. – След почивката показахме български дух, бяхме като задружно семейство, заслужихме трите точки, надиграхме ги, борихме се. Хубчев натисна копчето „Рестарт“ на почивката, доста мотивиращо.“

%d0%bf%d0%b5%d1%82%d1%8a%d1%80-%d1%85%d1%83%d0%b1%d1%87%d0%b5%d0%b2

А същото призна и самият селекционер – главният „виновник“ за добрата серия на България.
„Понякога треньорите говорят на висок тон с играчите – обясни специалистът. – Няма обаче да разкривам какво сме си казали на полувремето. Жалко ако сме изглеждали уплашени в началото на мача, имаше голяма отговорност върху играчите и това понатежа. От втората част съм доволен, дори и само като резултат.“

А за последно България се радваше на подобна серия през далечната вече 2002 година. Тогава отборът, воден от Пламен Марков, започва квалификациите за Евро 2004 с победи над Белгия (2:0), Хърватия (2:0) и Андора (2:1). А впоследствие „лъвовете“ се класираха на големия форум в Португалия. Сега националите отново имат такъв шанс. За целта трябва да спечелят своята група, което освен място в плейофната фаза, ще им осигури и промоция за Дивизия B за следващото издание на турнира. А въпросните плейофи ще излъчат победителя от нашата дивизия, който ще грабне квота за Евро 2020. Той ще стане ясен след два полуфинални мача, включващи реванши, и финал. Срещите ще се играят през март 2020 година. Преди тях обаче ще има и традиционните квалификации.