Българка даде оставка, несъгласна с политиката на световния бокс

Автор: Труд
Българка даде оставка, несъгласна с политиката на световния бокс

Емилия Груева подаде оставка като член на борда на Международната федерация по бокс (IBA). Българката, която е вицепрезидент на родната централа, обяви че не е съгласна с методите на управление.

Този съвет е най-недемократичният и непрозрачният, прекалено потаен, манипулативен и контролиран от външни страни, включително адвокати, а не от неговия борд на директорите“, казва тя.

И подчертава, че има много примери за лошо управление. А голямото й притеснение, е че ръководството не прави нищо съществено спортът да остане в олимпийската програма.
„Не приемам коментарите на президента Умар Кремлев, че дори и без олимпийските игри, ние все още можем да се съсредоточим върху организирането, управлението и развитието на състезанията. Съществува риск боксьорите да загубят олимпийските си мечти...“

Най-четени