Нигяр Джафер: Моделът на здравеопазването е грешен

Весела Лечева: Грешка е да се иска оставка за изразена политическа позиция

МЗ: Бутилираната вода носи сериозен риск за детското здраве

Две българки на топ постове в ЕК Първата жена начело на Евростат ще е Мариана Коцева

Вижте акцентите от броя на “Труд” в четвъртък, 22 февруари 2018

Русия е заплатила глоба от 15 милиона долара на Международния олимпийски комитет

Варненка и германец откриха с победи “Нощта на шампионите”

Пламена Димова спечели първия мач от боксовата гала “Нощта на шампионите” в “Арена Армеец”, предаде БТВ. Варненката надделя с технически нокаут срещу друга българка – Ани Симеонова.

Мачът бе в категория “муха” (48-51 кг) и бе с планирана продължителност 6 рунда по 2 минути. 27-годишната Димова вече има в професионалната си кариера 6 мача и 5 победи, 4 от които с нокаут. Тя наложи надмощие над 25-годишната си съперничка и реферът взе решение да прекрати двубоя.

Германецът Леон Бум пък се нуждаеше само от 2:58 минути за успеха срещу хърватина Горан Глишич в категория лека-тежка (75-81 кг). И тази среща завърши с технически нокаут, а дебютантът Бум се справи безпроблемно със съперника си.

Разбира се, кулминацията на боксовия празник е битката за интерконтиненталната титла на Световната боксова асоциация между Кубрат Пулев и Самуел Питър. Мач №4 пък ще противопостави Тервел Пулев и хърватина Томислав Рудан в полутежка категория (79-85 кг). Това ще бъде и дебют за Тервел при професионалистите.