ВАР търпи критики и в Серия А

Системата за видеонаблюдение (ВАР) продължава да търпи критики. След като получи негативни отзиви в Англия след мача за ФА Къп „Челси“ - „Норич“ (5:3 след дузпи), сега същото се случи и в Италия. Причината за негативното отношение към нововъведението е съмнителният гол на „Милан“ при успеха с 2:1 над „Лацио“. Патрик Кутроне, младият талант на „росонерите“, се разписа в 15-ата минута след удар с ръка. Въпреки нечистите действия, попадението бе зачетено и в крайна сметка се оказа фатално за „орлите“.

„Къде беше ВАР? Къде бяха съдиите?“, бе острата реакция на местната футболна библия „Гадзета дело Спорт“.

На свой ред „Кориере дело Спорт“ също не спести критики: „Кутроне прати топката във вратата с ръка, но този епизод остана незабелязан от всички! Дори ВАР не го забеляза.“

А към мнението на пресата се присъедини и Симоне Индзаги, ощетеният наставник на гостите.

„Иска ми се да загубя поне един мач, без ВАР да ми е в центъра на вниманието – обяви братът на Филипо Индзаги след двубоя на „Сан Сиро“. - Не мога да повярвам. Първият им гол трябваше да бъде отменен и мисля, че сега ще има много да обясняват. Кутроне ми каза, че топката се е ударила в гърба му. Това не е важно и вината не е негова. Грешката е голяма и не знам за кой път се случва.“

След двубоя самия играч отиде при Индзаги и показа с коя част на тялото е вкарал, сочейки рамото си.

Иначе за „Милан“ това бе трети пореден успех под ръководството на Дженаро Гатузо. Грандът от Милано вече е 7-и с 34 пункта, на 10 от топ 4.