Красимир Каракачанов: Амбицията ми е докато съм министър да въведем доброволната военна служба

Делян Пеевски: Противниците ми са хората, ограбили България

Пропадане в снежна козирка убива Ния (обзор) Седнала да си сложи котки на краката върху снежна козирка, която се сринала

Българските Destiny’s Child изгряха в „Гласът на България“

НФСБ провежда шествие по повод 145 години от гибелта на Апостола на свободата

Протестиращи пред парламента: Не гласувайте тайно Конвенцията

Ветеран от Люксембург изхвърли Григор от Базел

Григор Димитров отпадна още в първия кръг на турнира в Базел с награден фонд 1,1 млн. евро след загуба от Жил Мюлер със 7:6 (9), 4:6, 4:6. Седмица след полуфинала в Стокхолм българинът показа доста слабости в играта си и за първи път от началото на работата си с новия треньор Дани Валверду напусна състезание още след първия мач.

33-годишният Мюлер се оказа прекалено неудобен за Григор. Българинът беше по-добър в първия сет, но така и не успя да се откъсне в резултата. В 12-ия гейм и тайбрека българинът пропиля общо 7 сетбола, преди да успее да спечели първата част. Той запази темпото и проби още в началото на втората. В този момент победата му изглеждаше близка, но Григор отново показа слабостта си да печели точки във важните моменти. Той допусна обрат от 3:1 до 3:4, а в десетия гейм опитният Мюлер измъкна пробив и изравни сетовете.

В третия Димитров пропусна шанса си в седмия гейм във вид на три топки за пробив. Левичарят от Люксембург се възползва от психическия срив у българина и с неособено сложни комбинации започна да печели точка след точка. Както и във втория сет той нанесе удара си в десетия гейм, а разочарованият Григор почти не оказа съпротива.

Тенис шоуто на деня обаче направи Светлана Кузнецова на финалния турнир на женската тенис асоциация в Сингапур. Рускинята изоставаше с пробив в третия сет от мача си с Агнешка Радванска (Полша) и реши, че виновна за това е косата й. По време на паузата тя взе ножица и отряза плитката си, след което излезе на корта и спечели победа със 7:5, 2:6, 7:5.