"Витоша" (Бистрица) с Борисов победи "Лудогорец" на финала за ветерани (СНИМКИ)

Снимки: Цветан Томчев

"Витоша" (Бистрица) е новият шампион при ветераните на България. На финала на първенството "тигрите", водени от министър-председателя на България Бойко Борисов, победиха с 3:1 "Лудогорец" и се поздравиха с успеха. Срещата се игра на стадиона в Бистрица.

Домакините вкараха два гола преди почивката и си осигуриха комфортна преднина. Георги Пеев откри резултата от дузпа в 20-ата минута, която бе отсъдена за нарушение срещу Светослав Петров.

В 31-ата минута Росен Василев направи 2:0. След почивката в 65-ата минута Денимир Пасхалис направи резултата класически, след като Бойко Борисов изпълни пряк свободен удар, топката рикошира и попадна в съотборника му, а той лесно я вкара във вратата. 4 минути по-късно Валентин Станчев вкара почетното попадение за "Лудогорец" и оформи крайния резултат.

Бойко Борисов се отличи с добри отигравания и бе основата на опасни атаки на бистричани. От трибуните изявите му, както и тези на останалите играчи, бяха наблюдавани от собственика на "Лудогорец" Кирил Домусчиев, изпълнителния директор Ангел Петричев, шефът на съдиите Йордан Сталев, легендата на Левски и треньор на вратарите при "сините" Димитър Иванков.