Андрей Бабиш: Не разбирам защо Гърция е в Шенген, а България – не

Бомба избухна в златарско ателие в Бургас Версията е сплашване, не е откраднат и грам злато

Общинският съвет на Варна реши: Без референдум за Морската градина

За първи път жена спечели карибското приключение на Poker Stars

Вятърът събори дървета, повреди покрив на кметство

Удължиха забраната за движение на автомобили над 12 т. през Котленския проход

Волейболистките 9-и на европейското

България остана на 9-ото място в крайното класиране на европейското първенство по волейбол за жени в Азербайджан и Грузия. Момичетата на старши треньора Иван Сеферинов не успяха да се класират за четвъртфиналите след загуба от Германия с 2:3 (25:14, 20:25, 25:16, 19:25, 11:15) в плейофа.
Това бе четвърти пореден мач, в който българките стигнаха до тайбрек, след като на два пъти изпуснаха аванс от гейм. През целия мач „лъвиците“ бяха по-добрият тим, но в петия гейм допуснаха куп грешки и подариха доста точки на старателните германки, за които остана да удържат преднината до края.
„Ние не сме стабилни в нашите изяви и играем или много добре, или много зле“, призна след мача капитанката Елица Василева, която бе най-резултатна с 23 точки. Сеферинов призна, че в тима е имало и здравословни проблеми по време на престоя в Баку.
„Преди няколко дни Христина Русева и Елица Василева бяха болни и не можеха да тренират с другите момичета – обяви селекционерът. – В деня на мача те бяха добре, но не показахме волейбол на високо ниво. Много хора казваха, че сме фаворити в този мач с Германия. Тъжни сме, че трябва да напуснем надпреварата.“
Все пак класирането осигури на България място на Евро 2019.