Грозно: Фенове на „Левски“ изпочупиха стадион „Славия“

Стотици подкрепиха дарителската инициатива на кмета на Стара Загора на рождения му ден

С дефиле откриха във Велико Търново Международния фестивал на военните духови оркестри

25 души са ранени и са нанесени сериозни материални щети след земетресението в Албания (СНИМКИ и ВИДЕО)

Кметът на Карлскрон след убийството на българин: Хората се страхуват да излязат на улицата (ВИДЕО)

Земетресение от 5,6 по Рихтер разтърси Албания

Кола се запали на магистрала „Тракия“

Ансамбълът по художествена гимнастика завоюва бронзовите медали на световното първенство в Баку

Волейболният „Фенербахче“ застана на пътя на „Левски“

Волейболистите на „Левски“ продължават похода си в Европа, класирайки се за 1/8-финалите на турнира за купата на СЕВ. При гостуването на холандския „Абиант Ликургус“ (Грьонинген) момчетата, водени от Петър Шопов, паднаха драматично с 2:3. Но чистата победа с 3:0 от първия двубой в София преди седмица класира отбора за следващата фаза на надпреварата.

Борихме се, но не достатъчно – призна треньорът на холандците Ариан Таай. – Една от целите ни беше да си върнем за загубата и го направихме. Петият гейм беше просто за статистика. „Левски“ отново игра по-добре от очакваното, а ние не успяхме да спрем техния №15 (Симеон Александров – б.р.).

Най-резултатен за успеха на „сините“ бе Симеон Байрев, отбелязал 17 точки, а Александров добави 12.

Последен мач с екипа на „Левски“ изигра либерото Владислав Иванов, който ще продължи кариерата си в румънския „Стяуа“.

А българите срещат в следващата фаза турския гранд „Фенербахче“ в края на месеца.

ЦСКА приключи участието си в евротурнира. „Червените“ паднаха при гостуването на швейцарския „Волей“ (Амрисвил) с 1:3. Седмица по-рано момчетата на Александър Попов надвиха гостите със същия резултат в София. Така се стигна до „златен гейм“, който „червените“ загубиха с 8:15. „Не бяхме изненадани, домакините играха силно – призна Попов. – На някои момчета не им тръгна играта. Доволен съм от направените смени, но има още върху какво да работим.“