Депутатът доц. Милен Михов се разгневи от съдържанието на учебниците В писмо до МОН народният представител настоява за щателна проверка на учебния материал от експерти

МОН: Задача №7 от матурата по БЕЛ ще носи 1 точка на всички зрелостници

11-годишен подпали джип в Шумен

Митничари разкриха контрабанда на 709 ценни монети от 5 епохи Попълниха с тях колекцията на Регионалния исторически музей

Въздушен кошмар за „Иртиш“ и Херо

Истински ужас преживяха играчите на „Иртиш“ на път за България. Казахстанският тим, воден от Димитър Димитров, пристигна у нас за реванша с „Дунав“ от 1 предварителен кръг в Лига Европа. Заради лошо време самолетът на отбора е бил принуден да кръжи 70 минути над Варна. В крайна сметка полетът приключил благополучно, а след това съперникът на „драконите“ е пропътувал разстоянието до Русе с автобус. Целият път пък е отнел на „Иртиш“ общо 11 часа. В Русе Херо и компания отседнаха в хотел „Рига“. Реваншът е в четвъртък от 20 часа, а гостите имат преднина от 1 гол след победа с 1:0.