В Италия впечатлени от Гълъбинов (ВИДЕО)

Българският национал Андрей Гълъбинов получи висока оценка за играта си в двубоя с „Ювентус“ от 2 кръг на Серия А. Нападателят на „Дженоа“ вкара втория гол при загубата с 2:4 у дома, а това бе и първо попадение за играча в елита на Италия.

Tutomercatoweb” писа 7 по десетобалната на българина, което е и най-високата оценка за играч от домакините.

Първи гол за героя. Води тежка битка с Киелини и Ругани, спечели и дузпа, която сам реализира. През второто полувреме се умори и бе заменен в 73-ата минута от Адриан Сентурион.“

Интересното бе, че наказателният удар бе отсъден след намеса на видео съдия.Същото се случи и в самия край на първата част, когато реферът Лука Банти посочи бялата точка за гостите от Торино.

Първоначално изглежда, че е неприятно, но като цяло смятам, че се приема добре – коментира Гълъбинов ситуацията с видео намесите. - При моята дузпа бях сигурен, че трябва да получим 11-метров наказателен удар, докато тази на „Юве“ никой не разбра, че има, но след видео записа бе отсъдена. Атмосферата на "Луиджи Ферарис" беше страхотна. Радвам се за гола, надявам да вкарам възможно най-много този сезон.“