В Русия нарекоха Владимир Илиев „феномен“

В Русия, която е водеща сила в биатлона, нарекоха Владимир Илиев „феномен“. Националът изненада конкуренцията, като грабна среброто на 20 км на световното в Йостерсунд (Швеция). “Още повече изумява неговата скорост – пишат руските медии. - С победителя Арнд Пайфер от Германия той почти в едно темпо изпревари шведа Самулсон, който остана четвърти. Тепърва ще изучаваме българския феномен – продължава sport24.ru – Защото преди този старт той нищо сериозно не показа на световното – в спринта 38-и, в преследването 37-и. И изведнъж – сребро!“

Изненада на световния елит поднесе не само Илиев, но и лидера Мартен Фуркад (Франция), но с тъжна равносметка. Носителят на 4 олимпийски титли записа най-слабото си класиране от големи първенства. На 20 км той остана едва 39-и и досега нито веднъж не успя да стигне подиума в Йостерсунд. „Трудно е да се намерят думи, не са много хубавите новини тези дни – обърна се французинът към феновете си. - Благодаря ви за подкрепата.“

В събота са щафетите, в които ще се включи и Владимир Илиев. След първенството световният вицешампион заминава с отбора за последния старт от световната купа в Осло. А у нас тимът се чака на 25 март.