Гонзо и „Черно море“ спряха „Лудогорец“

Георги Иванов-Гонзо и воденият от него „Черно море“ направиха 1:1 срещу „Лудогорец“ в Разград, прекъсвайки серията от 13 поредни победи на шампионите. „Моряците“ играха четвърт час с човек по-малко, след като Даниел Георгиев бе изгонен.

Клаудиу Кешеру даде преднина на „Лудогорец“ с гол в 49-ата минута, но 120 секунди по-късно Марек Кузма изравни. След мача Георги Иванов призна, че атентатите в Турция променили плановете на отбора за подготовка през зимната пауза в първенството.

„Няма как да заведа играчите в южната ни съседка - каза Гонзо. - Заради атентатите променихме програмата си, отиваме в Гърция. Надявам се да станем още по-добри. Александър Чанович и Пржемисъл Коварж си тръгват. Сърбинът разтрогна, а чехът ще бъде продаден на „Спарта“ (Прага). Има освобождаваща клауза, той коректно ни обясни, че има предложена сума и нямаме право да го задържим“.