Григор даде сет на 81-ия в света

Григор Димитров загуби сет във втори пореден ден на тенис турнира в Барселона. Но докато успехът му във втория кръг над испанския ветеран Фернандо Вердаско – 6:2, 6:7 (4), 6:3 може да се окачестви като доста добро представяне, то играта му в третия срещу Николас Хари (Чили) бе под очакванията.

Българинът бе поставен в трудната ситуация да играе две срещи за 20 часа. А наглед непретенциозният Хари – 23 годишен, висок 198 см и 81-и в ранглистата, се оказа неочаквано корав съперник. Той проби още в първия гейм, но веднага след това Григор го върна, след което бързо наложи волята си. Опитът помогна на българина да спечели частта почти без съпротива, но Хари влезе в ритъм във втората. Той отново започна с пробив, но този път запази аванса докрай, за да изравни частите. А в третия сет двамата стабилизираха подаването и се стигна до 3:2, когато дъжд прекъсна мача. Очаква се срещата да се доиграе късно снощи.

Победителят ще има по-малко време за възстановяване от съперника си.

По-рано през деня Даниил Медведев (Русия) си осигури място на четвъртфиналите след победа с 6:3, 6:2 над Макензи Макдоналд (САЩ).

Дъждът прекъсна и дългоочакваното шоу между местните любимци Рафаел Надал и Давид Ферер. Матадора стресна феновете си, тъй като прекрати предсрочно тренировка преди мача и засили слуховете, че страда от контузия. Той обаче все пак излезе да играе и поведе с 5:3 в първия сет, но тогава дойде дъждът.