Григор Димитров падна от Пабло Кареньо-Буста в третия кръг на "Ролан Гарос"

Григор Димитров загуби срещата си от третия кръг на "Ролан Гарос" и не успя да подобри най-доброто си постижение на втория за годината турнир от Големия шлем.

Българинът загуби изключително оспорвана среща с испанеца Пабло Кареньо-Буста, която загуби с 5:7, 3:6, 4:6.

Така той не успя да подобри най-доброто си постижение на турнира от 2013 г. и да се класира за 1/8-финал.

Мачът започна страхотно за Димитров. Той постигна пробив още в първия гейм, а след това поведе убедително с 4:0. Кареньо-Буста обаче не се предаде. Испанецът върна двата пробива, а след това дори постигна и трети, с който обърна резултата в своя полза.

Двамата тенисисти се вкопчиха в победата във втория сет и за радост на публиката показаха тенис от висока класа с много атрактивни отигравания. Предимство взе Кареньо-Буста в края на частта. Пробивът му за 3:5 беше достатъчен, за да може да увеличи предимството си.

Началото на решителната трета част започна с пробив за испанеца, който до края на частта запази предимството си и не допусна изненада.

Кареньо-Буста ще играе срещу победителя от мача Милош Раонич - Гийермо Гарсия-Лопес.

Димитров пък ще започне подготовка за турнира в Щутгарт, който започва на 12 юни.