Григор Димитров пречупи Рубльов в четири сета

Григор Димитров победи Андрей Рубльов в мач от третия кръг на Australian Open с 6:3, 4:6, 6:4, 6:4. Мачът се игра при почти 40-градусова жега и изобилстваше с грешки от страна и на двамата състезатели.

Първият сет започна лошо за Димитров, който загуби още първия гейм, в който подава. Григор обаче се върна бързо, възстанови равенството при 2:2, а по-късно постигна решаващ пробив и затвори частта с 6:3.

Във втория сет българският тенисист доминираше до 4:3. Тогава вместо да увеличи преднината си при свое подаване, играта му стана хаотична и руснакът върна пробива. Това разколеба Григор, който допусна още един решаващ пробив и загуби сета.

В третата част Рубльов поведе, но Димитров намери сили да заличи преднината му и на свой ред да поведе. Двамата допуснаха много грешки, но в крайна сметка българинът устоя на напрежението и взе сета.

Четвъртата част вървеше гейм за гейм до 3:3. Тогава Григор Димитров проби подаването на съперника си. Затвърди преднината си и накрая триумфира с 6:4.