Григор и Надал пропиляха шансове

ригор Димитров пропиля златен шанс да се върне в топ 10 на световната ранглиста. На „Мастърс“-а в Канада българинът претърпя първа загуба от Робин Хаасе (Холандия) - 6:7, 6:4, 1:6 на осминафиналите. До тогава хасковлията водеше с 2:0 победи. Така Димитров не успя да защити точките си от 2016-а, когато игра четвъртфинал. А пътят му до топ 4 бе разчистен от основните му конкуренти. На старта падна Доминик Тийм (Австрия), после си тръгна и Гаел Монфис (Франция). А най-сериозния съперник чакаше Григор чак на полуфиналите – швейцарецът Роджър Федерер или Роберто Баутиста-Агут (Испания). Загубата донесе на Димитров $58 295 от наградния фонд (4,9 млн.) и едва 90 т. за ранглистата.

Григор не бе единствената сензация. 18-годишният Денис Шаповалов стресна №1 в схемата Рафаел Надал, като го отстрани с 3:6, 6:4, 7:6, с което стана най-младият четвъртфиналист на „Мастърс“-а. Загубата обаче спря Матадора от връщане на върха в ранглистата, за първи път от 2014 г. А за Шаповалов, който е роден в Тел Авив, но живее на Бахамските острови и се състезава за Канада, това бе най-големия успех. Той е 143-ти в света, а името му се завъртя в медийното пространство, след като получи дисквалифиция на купа „Дейвис“ в мача срещу Великобритания в началото на 2016-а. Тогава той удари съдията на стола с топка в окото. След този инцидент Шапо, както го наричат близките му, си взе поука и впечатлява с друго на корта.