Григор: Не искам да съм критичен към себе си

Григор Димитров си уреди среща с Новак Джокович, след като миналата седмица в Торонто и двамата отпаднаха преди очаквания им четвъртфинал. НаМастърс“-а в Синсинати (САЩ) обаче българинът и сърбинът пресякоха пътищата си. Димитров свърши работа си с труден успех над Миша Зверев (Германия) – 7:6 (5), 7:5, като мачът започна със закъснение от няколко часа заради дъжда над Охайо. Треньорът Дани Валверду дори благодари на домакините за отличното състояние на корта след валежите. Григор пък преодоля пасив от ранен пробив, за да спечели четвъртата си победа над руснака с германски паспорт в четири срещи.

Не искам да съм твърде критичен към себе си, опитвам се да съм позитивен и да надграждамзаяви Димитров. - През първата половина от сезона имах възходи и спадове, но това е положението. В момента правя много неща както трябва и се надявам да ги съчетая за по-дълъг период.“

Преди битката с Ноле късно снощи, българинът разкри, че търси победи, но държи и на красивата игра.

Дори не знам как да държа ракетата с две ръцепризна Григор. - За мен бекхендът с една ръка е изкуство. Знам, че има и недостатъци, особено при ретур. Но когато тенисът е твоята страст, гледаш на нещата по различен начин.“