Григор отнесе американец на старта в Бризбейн

Григор Димитров започна ударно новата година. Българинът надигра с 6:2, 6:3 Стив Джонсън (САЩ) в първия кръг на турнира в Бризбейн (Австралия).

Мачът се оказа лесен за Григор, който с два пробива си осигури победа в първия сет. Тя обаче не беше бърза, тъй като в седмия гейм над корта започна да се сипе дъжд, въпреки затворения покрив. Оказа се, че съоръжението пропуска вода и мачът бе прекъснат закратко. Димитров не допусна инцидентът да го разсее и след подновяването на играта бързо затвори сета.

В началото на втората част той допусна съперникът да спечели подаването му, но веднага изравни, след което повтори сценария и сложи точка на мача с мощен смач.

Във втория кръг Григор ще се изправи срещу французина Никола Маю, който обърна с 4:6, 6:3, 6:3 сънародника си Стефан Робер.