„Боинг“ триумфира на шоуто „Фарнбъро“ Истински железен човек лети на авиошоуто (ИНФОГРАФИКА)

Николай Младенов, специален координатор на ООН в Близкия изток: Израел и Хамас да отстъпят от ръба на войната

Томислав Дончев за скандалите около чумата: Една рутинна процедура се превърна в политическа криза

Израел и Русия се договориха за по-тясно сътрудничество в Сирия

Тръмп няма да подкрепи предложението на Путин за референдум в Донбас

Макрон уволни свой сътрудник, бил протестиращи

Цветан Цветанов след решението на НС за мигрантите: Благодаря на опозицията!

Напускалият свободно Варненския затвор – бивш рали състезател и лидер на престъпна група

Румяна Арнаудова за арестите в КАТ-Габрово: Касае се за длъжностни и документни престъпления

Григор оцеля по чудо

Снимка: Архив

Григор Димитров се спаси по чудо от загуба в първия си мач за годината. Българският тенисист надигра 128-ия в света Джон Милман с 4:6, 7:6, 6:3 във втория кръг на турнира в Бризбейн (Австралия), но трябваше да спаси два мачбола за австралиеца в тайбрека на втория сет.

Димитров допусна куп грешки и загуби първия сет. Във втория се добра до тайбрек, но там Милман поведе с 3:0. Опасността от загуба надвисна над спортист №1 на България и го принуди да извади няколко шедьовъра от ръкава. Дори в тези моменти Григор запази спокойствие и се измъкна, за да изравни резултата, а в третата част вече всичко си дойде на мястото. Ранен пробив му даде аванс, който се оказа достатъчен за успех след 2:35 часа на корта.

„Малко съм уморен, имах чувството, че съм ръждясал и притеснен – призна Димитров в интервю пред бившия си треньор Роджър Рашийд. – Не беше лесно срещу Джон, той напълно заслужаваше победата. Мислех си, че съм загубил. Наложи се да импровизирам и вкарах страхотни удари. Доволен съм, успях да се събера на корта и да спечеля.“

Днес Григор продължава защитата на титлата си срещу №50 в света Кайл Едмънд (Великобритания), който надделя със 7:6 (3), 5:7, 6:4 над корееца Хьон Чун.