Разследват мним архитект във Велико Търново 60-годишен строителен техник години наред се титулувал без да има ценз

Разследват корупция при доставки за ВВС Дружеството “Балкантел” е изпълнявало поръчки на НЕК, АЕЦ “Козлодуй”, “Булгартрнасгаз” и др.

Д-р Димитров гръмнал Плъха при самоотбрана (обзор) 2 г. условно за лекаря от Пловдив, застрелял крадец

Правят проучване за контрабандата на горива При алкохола няма проблем за бюджета

7 години от атентата на Летище Бургас Посланикът на Израел Ирит Лилиан: Силата на живота е по- силна от тази на разрушението

Граждани почетоха паметта на Васил Левски в София (СНИМКИ)

Брюксел иска мониторинг за всички страни членки на ЕС

Избиват и диви прасета заради чумата Само горски ще стрелят в районите на огнищата

Григор полегна на дъното

Григор Димитров претърпя една от най-унизителните загуби в своята кариера 11 години след титлата си на юношеския „Уимбълдън“. Ракета №1 на България отпадна още в първия кръг на „свещената трева“ след като изпусна спечелен мач срещу 20-годишния французин Корентен Муте. Полуфиналистът от 2014-а на два пъти водеше с пробив в третия сет, като при втория сервираше за спечелване на мача, но в крайна сметка допусна обрат – 6:2, 6:3, 6:7 (4), 3:6, 1:6.
Така българинът продължи с пропадането си тази година. Той приключва сезона на трева след 2 загуби в 2 мача, а участието му в Лондон завърши и с глоба от 4000 долара, след като не се яви на задължителната пресконференция след мача. Поражението бе 10-о за него от началото на 2019-а, а за това време има едва 11 победи. Появиха се и коментари, че над Димитров тегне черна прокоба откакто не пожела да играе на „София оупън“ миналата година, когато все още бе горд член на Топ 10. Сега родният ас е 49-и като има голяма вероятност да напусне Топ 50, ако някои от играчите след него запишат още една победа на „Уимбълдън“.
Зложелателите му дори твърдят, че е възможно да участва в нагласени мачове. Повод за такива приказки може да даде и развоя на мача с Муте – висок 175 см, чийто опит на трева се заключаваше в … трите му мача от квалификациите. Французинът оцеля по чудо в третия сет и спечели тайбрека, а загубената част очевидно потисна 49-ия в света. Муте пък се хвана за шанса и проби за 3:2, което предреши четвъртия сет. Не стана ясно дали дългият мач се оказа физически непосилен за Григор, но в петия сет нивото му падна драстично. И бързо стана ясно, че битката е загубена. Резултатът набъбна до 0:5, а непостоянните усилия на Димитров стигнаха за почетен гейм, така че да не запише „геврек“ от непретенциозния съперник. Но поведението му в края едва ли се е харесало на непредубедените зрители. Вместо спортен хъс, те видяха играч, който сякаш умишлено пращаше топката в аут, за да избяга по-бързо от конфузията.