Григор стана №4 в света

Григор Димитров вече е №4 в света в ранглистата „на живо“, след като разгроми с 6:0, 6:2 Давид Гофен (Белгия) във втория си мач от АТП финалите в Лондон. Българският тенисист излезе еднолично на върха в класирането в група „Пийт Сампрас“ е 2 победи и си осигури участие в полуфиналите.

Мачът бе едностранен, но зрителите имаше какво да видят. За сметка на липсващата интрига Димитров им предложи поредица атракции, каквито не се виждат във всеки мач. През целия първи сет съперникът изглеждаше отчаян и без всякакви съпротивителни сили, а само 27 минути бяха нужни на Григор да му направи „геврек“.

Във втория Гришо продължи до 3:0, но тогава допусна няколко неубедителни отигравания, които му навлякоха шумна критика от треньора Дани Валверду. Съдията на стола дори направи официална забележка на венецуелеца, но Григор бързо преодоля момента и след 1:14 часа на корта мачът беше затворен.

„Аз съм агресивен играч и винаги търся такава игра – заяви Димитров. – Това ми трябва, за да спечеля голям турнир. Когато спечелиш мач, трябва да пренесеш това в следващия. Защото за големите титли ти трябват повече победи.“

В петък българинът играе с Пабло Кареньо Буста (Испания), който замени оттеглилия се Рафаел Надал.