Бащата на стрелеца от Страсбург признал, че синът му подкрепя ИДИЛ Роднините на Шериф Шекат са освободени от ареста

Пътят на Петър през огън и лед Авантюристът се готви да покрие „Тройната корона” през март

Червеното цвекло нормализира кръвното налягане Подходящи за консумация са и листата

Арестувани са четирима души, включително двама полицаи, за „обида на турското знаме и нация”

ЕС призова Турция да се въздържа от всякакво едностранно действие в Сирия

Банско е № 1 и ще остане № 1, заяви Цветан Цветанов на официалното откриване на сезона в курорта

Спешна среща между Спас Русев и Славиша Стоянович

Григор ще загрява с Тийм за София

Григор Димитров си уреди среща с най-проспериращия млад тенисист в света Доминик Тийм в Бризбейн (Австралия). 23-годишният австриец надигра Сам Грот (Австралия) със 7:6, 6:3 и също намери място на четвъртфиналите.
Така българинът ще се изправи срещу №8 в света тази сутрин около 8:30 часа българско време в мач от четвъртфиналите. Така двамата ще се срещнат още преди турнира в София през февруари, на който са основни фаворити за титлата – Тийм ще е поставен под №1, а Димитров за пръв път ще се изявява на професионално състезание пред родна публика.
Досега Григор само веднъж е играл с австриеца – загуба в два сета на четвъртфиналите в Акапулко (Мексико, твърди кортове) миналата година. Тогава австриецът продължи и спечели титлата.
Димитров стигна до мача след втора убедителна победа в Бризбейн – 6:2, 6:4 срещу Никола Маю (Франция) за малко повече от час на корта. Два дни след като отстъпи на същия съперник в надпреварата на двойки, българинът показа категорично превъзходство в мача поединично. Той си позволи доста повече импровизации в сравнение с първия мач за годината и показа видим напредък в подаването – 8 аса, 93% спечелени точки на първи сервис и нито една двойна грешка.