Гришо премина уверено през Кирьос и е на четвъртфинал на Аустрейлиън оупън (ВИДЕО)

Григор Димитров надделя над Ник Кирьос с 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4) и се класира за четвъртфинал на Аустрейлиън оупън. Гришо затвърди тенденцията да играе все по-добре във всеки следващ мач на първия за сезона турнир от Големия шлем и надделя уверено над австралиеца от кипърски произход, 17-и в световната ранглиста. Димитров допусна първа загуба от Кирьос на предишния турнир - в Бризбейн.

Първият сет премина без пробиви, но в тайбрека Григор направи два ранни минипробива и затвори лесно частта.

Във втория сет Димитров постигна пробив в седмия гейм, но допусна изравняване в десетия. В тайбрека Кирьос изпрати две топки в аут в решителния момент, с което загуби и втората част.

Григор изгуби третия сет след пробив в петия гейм, който не успя да върне.

В петия сет българинът имаше възможност да приключи мача след пробив за 5:3, но допусна рибрейк и отново се стигна до тайбрек, в който за трети път надделя без проблем на 4.

Следващият съперник на Григор Димитров е британецът Кайл Едмънд, 49-и в света. При победа Гришо ще защити точките си от миналогодишния полуфинал.