Зрелищен дуел във „Фермата“ отстреля още един участник преди финала

Конституционният съд на Молдова отново отстрани Додон

Доналд Туск: Няма да предоговаряме Брекзит, но сме готови да помагаме на Великобритания

Откриха случаи на ку-треска по овце във Видиинско, заразен е и мъж

Проф. Георги Близнашки: Във Франция хората знаят за какво протестират, а у нас имат странни искания

Кметът на Благоевград с послание към децата в „Часът на приказния разказвач“: Няма по-хубаво място от дома

Министър Ангелкова: Туризмът хармонира с екологията, а лифтът е най-екологичния вид транспорт

Европа с отлична оценка за пътищата ни Асфалтът отговаря на всички стандарти, показват взетите проби, анализирани в Италия

Заев до Каракачанов: Мое право е да бъда македонец и да говоря македонски език

Дел Потро надделя над Григор за титлата в Стокхолм

Хуан Мартин дел Потро победи Григор Димитров с 6:4, 6:2 на финала на турнира в Стокхолм от серията ATP 250.

В първия сет Гришо допусна ранен пробив, който така и не успя да върне. Сценарият се повтори и във втория сет, когато Димитров обаче имаше своите шансове за ребрейк. Вместо това първата ни ракета допусна втори пробив, което осигури лесно затваряне на мача за Дел Потро.

Така аржентинецът защити трофея си от миналата година, а за българина това беше първият загубен финал за годината. Димитров стана шампион в Стокхолм през 2013 г. и това беше първата му ATP титла.

Григор имаше две победи тази година срещу намиращия се в момента под номер 19 в световната ранглиста Дел Потро, който е достигал до четвъртото място и има титла от Големия шлем. Кулата от Тандил обаче продължава да е неудобен съперник за Димитров с общо 6 победи.

В шведската столица Гришо достигна до финала без загубен сет и отбеляза две постижения – победа №250 в кариерата си и спечелване на необходимите точки, така че да е сигурен участник във финалния турнир в Лондон.